ikas ile tedarikçi siparişi oluşturabilir, hangi ürünlerin hasarlı geldiğini takip edebilirsiniz. Bu sayede stoklarınız her zaman en doğru şekilde takip edilmiş olur. Tedarikçi siparişi oluşturmak için ikas Yönetim Paneli'nde sol taraftan Envanter butonundan Sipariş sekmesine tıklamalısınız.

Yeni sipariş oluşturmak için sağ üst tarafta bulunan Sipariş Ekle butonuna basarak yeni sipariş oluşturma formuna ulaşabilirsiniz. Yeni Sipariş oluşturma ekranından siparişe İrsaliye Numarası, Beklenen Sevk Tarihi, Tedarikçi, Sevk Edilecek Şube, Sipariş Notu ve Fatura Bilgisi ekleyebilirsiniz.

Daha sonra siparişe ürün eklemelisiniz. Ürün eklemek için ürünün Adı, SKU ya da Barkod Numarası ile arama yapabilirsiniz. Miktar ve Vergi Hariç Birim Fiyatını girdikten sonra sağ üst taraftan Kaydet tuşuna bakabilirsiniz.

ikasPOS, girdiğiniz alış fiyatını ürünün en güncel alış fiyatı olarak tüm sistemde güncelleyecektir.

Oluşturduğunuz sipariş, Siparişler ekranında Sevk Bekleniyor statüsünde listenecektir.

Beklenen transferi kabul etmek için ürünlerin durumlarını işaretlemeniz gerekmedir. Bunun için Siparişler listesinden siparişin üzerine basarak detaylarına girmelisiniz.

Ürünlerin durumlarını işaretledikten sonra Kaydet diyerek siparişi güncelleştirebilirsiniz. Eğer bütün ürünleri Alındı olarak işaretlerseniz Sipariş Tamamlandı, ürünlerin birkaçı Hasarlı, Eksik veya Gelmedi olarak işaretlenirse Kısmi Tamamlandı olarak sipariş güncellenecektir.

Aradığınız yanıtı buldunuz mu?