Stok transferi oluşturmak için ikas Yönetim Paneli'ne yetkili bir hesapla giriş yapmanız gerekmekte. Daha sonra sol tarafta bulunan menüden Transferler seçeneğine tıklamalısınız.

Açılan tablo oluşturulan tüm transfer taleplerini görüntüleyebilirsiniz. Bu tablo üzerinden İrsaliye Numarası, Tarih, Çıkış Şube, Varış Şube, Beklenen Sevk Tarihi, Durum ve Sevk Toplamı gibi bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Yeni transfer eklemek için sağ üst tarafta bulunan Transfer Ekle butonuna basmalısınız.

Daha sonra açılan ekran üzerinden İrsaliye Numarası, Beklenen Sevk Tarihi, Transfer Notu, Çıkış ve Varış Şube seçmelisiniz. İrsaliye Numarası ve Çıkış/Varış Şube seçimi zorunludur.

Daha sonra transfer edilecek ürünleri aşağıdaki tablo üzerinden seçmelisiniz. Ürün kısmına ürün adını yazmaya başladığınız anda ürünler listelenmeye başlayacaktır. Sadece ürün adıyla değil, aynı zamanda SKU ve Barkod ile de ürünlerinizi transfere ekleyebilirsiniz.

Daha sonra sevk edeceğiniz ürünün miktarını girmelisiniz. Tüm ürünlerin sevk miktarını girdikten sonra Toplam Sevk sayısı otomatik olarak hesaplanacaktır. Bir ürün ekledikten sonra alttaki satırdan yeni bir ürün ekleyebilirsiniz.

Sağ üst tarafta [Kaydet] ve [Kaydet ve Onayla] butonları bulunmakta. Eğer Kaydet derseniz, ürünler varış şubesine vardığı zaman ürünleri Onaylayarak varış şubenin stoğuna alabilirsiniz. Kaydet ve Onayla butonuna bastığınız zaman transfer talebi tamamlanmış olur ve varış şubenin stokları attırılır.

Eğer Kaydet butonuna basarak sonradan onaylamak istiyorsanız:

Oluşturduğunuz Transfer, onay için Transferler ekranında listelenecektir. Yetkili bir kullanıcı ile bu transferi görüntüleyebilirsiniz. Onay Bekleyen bir transfer talebini silebilir ya da düzenleyebilirsiniz.

Kaydet ve Onayla butonuna tıkladığınız zaman varış şubenin stokları arttılacaktır.

Aradığınız yanıtı buldunuz mu?