ikas Bulut POS’a oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yeni ürün ekleyebilirsiniz. Ürün eklemenin toplamda üç farklı yolu bulunmaktadır. Bunlardan ilkine ikas Yönetim Paneli Ürünler ekranından ulaşabilirsiniz.

ikas Yönetim Paneli Ürünler ekranını açtığınız zaman karşınıza işletmenizde bulunan ürünlerin bilgilerinin olduğu tablo karşılayacak. Eğer ikas Bulut POS’a ilk defa ürün ekleyeceksiniz ekranda bir bilgilendirme mesajı göreceksiniz. 

ikas Bulut POS’a ürün eklemek için ilk olarak sağ üst tarafta bulunan “Ürün Ekle” butonuna basmanız gerekiyor. Butona bastıktan sonra Yeni Ürün oluşturmanız için gerekli form ekranın sağ tarafından açılacaktır.

SKU bilgisinin ikas Bulut POS’a ekleyeceğiniz her ürün için farklı ve benzersiz olmasına gerek yoktur.

Barkod bilgisi ise sattığınız ürünün etiketinde yer alan barkod numarasıdır. 

Ürün Görseli eklemek için Ürün Görseli bölümüne tıklayabilir ya da ürünün fotoğrafını Ürün Görseli alanına sürükleyebilirsiniz. Ürün Görseli eklemek için ürünün fotoğrafının bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir. Ürün Görseli’nin maksimum 2 MB boyutunda ve .jpg veya .png formatında olması gerekmektedir. Eklediğinin ürün görselini kaldırmak için üzerine gelerek X butonuna tıklayarak kaldırabilirsiniz.

Bu bilgileri doldurduktan sonra Vergi ve Fiyatlandırma kısmına geçebilirsiniz. Bu kısımda ise Alış Fiyatı, Satış Fiyatı, İndirimli Fiyat ve Vergi gibi bilgileri doldurabilirsiniz. Alış Fiyatı’nı girdikten sonra sistem KDV dahil fiyatı otomatik olarak hesaplayacaktır.

İndirimli Fiyat kısmını ise herhangi bir ürünü kampanyaya sokmak istediğinizde kullanabilirsiniz. Eğer bir ürüne İndirimli Fiyat tanımlamazsanız o ürün satış fiyatından satılmaya devam edilir.

Özellikler kısmından ise ürünün hangi Marka olduğunu, hangi Tedarikçi’den temin edildiğini ve hangi Kategori’de olduğunu seçebilirsiniz. Eğer eklemek istediğiniz Kategori ya da Marka sisteminizde bulunmuyorsa yazarak yeni Marka ya da Kategori oluşturabilirsiniz. Buradaki özellikleri kullanarak Raporlama ekranından detaylı raporlar oluşturabilirsiniz. 

Stok ve Takip kısmında ürünün bulunduğu şubeleri ve stokları yönetebilirsiniz. Bunun için ilk olarak ürünün bulunduğu lokasyonları tabloya eklemeniz gerekmekte. Lokasyon seçtikten sonra ürün için stok takibi yapılıp yapılmayacağını seçebilirsiniz.

Seçtiğiniz lokasyonlardaki ürünlerin stok adetlerini bu ekran üzerinden ekleyebilirsiniz. Her mağaza için ayrı Stok Alarmı oluşturarak ürünlerin stoklarını kontrol altında tutabilirsiniz. Stok Alarmı sayesinde stok belirlediğiniz adetin altına düştüğünde, ikas Bulut POS üzerinden bildirim ve e-posta alabilirsiniz.

Daha sonra en sağ üst tarafta bulunan Kaydet butonuna basarak ürününüzü oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunu ürünü ürün listeleme ekranındandan görebilirsiniz. ikas Bulut POS’a basit ürün eklemek işte bu kadar kolay!

Aradığınız yanıtı buldunuz mu?