ikas üzerinden müşteri oluşturmanın iki farklı yolu bulunmaktadır. İlk yöntem POS ekranından alışveriş sırasında yeni müşteri oluşturmak, bir diğeri ise bu yazımızda nasıl yapılacağını anlatacağımız ikas Yönetim Paneli üzerinden müşteri oluşturmak. 

ikas Yönetim Paneli üzerinden müşteri oluşturmak için ikas’a e-posta ve şifre bilgileriniz ile giriş yapmanız gerekiyor. Ardından sol tarafta bulunan ana menüden Müşteriler ekranına giriş yapmalısınız. Müşteriler ekranına giriş yaptığınız zaman ikas’ta bulunan müşteriler tablo olarak listelenecek. 

Eğer ikas’ta kayıtlı bir müşteriniz bulunmuyorsa yeni müşteri oluşturmanız için ekranda bir bilgilendirme mesajı göreceksiniz.

Bu liste üzerinde müşterilerilerinizin adlarını, e-posta adreslerini, cep telefonu numalarını ve sizden kaç defa alışveriş yaptıklarını kontrol edebilirsiniz. Yeni müşteri eklemek için ise sağ üst tarafta bulunan Müşteri Ekle butonuna basmanız gerekli. Bu butona bastığınız zaman sağ taraftan Müşteri Bilgilerini girebileceğiniz bir ekran açılacak. Bu ekran üzerinden Müşteri Adı ve Soyadı, Telefon, E-Posta, Cinsiyet, Doğum Tarihi, Adres ve Not bilglerini girebilirsiniz.

Müşteri bilgilerini girdikten sonra sağ alt tarafta bulunan Kaydet tuşuna basarak yeni müşterinizi sisteme ekleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz müşterinizi Müşteriler ekranından kontrol edebilirsiniz.

Aradığınız yanıtı buldunuz mu?