ikas Yönetim Paneli üzerinden tedarikçi oluşturmak için ikas’a e-posta ve şifre bilgileriniz ile giriş yapmanız gerekiyor. Ardından sol tarafta bulunan ana menüden Envanter butonuna basıp açılacak alt kategoriden Tedarikçiler butonuna tıklayıp ekrana giriş yapmalısınız. 

Tedarikçiler ekranına giriş yaptığınız zaman ikas’ta bulunan tedarikçiler tablo olarak listelenecek. Eğer ikas’ta kayıtlı bir tedarikçiniz bulunmuyorsa yeni tedarikçi oluşturmanız için ekranda bir bilgilendirme mesajı göreceksiniz.

Bu liste üzerinde tedarikçilerinizin adlarını, ünvanlarını, e-postalarını, telefon numalarını, iletişim kişisinin bilgilerini, siparişlerinizi ve temin ettiğiniz ürünleri görebilirsiniz. Yeni tedarikçi eklemek için ise sağ üst tarafta bulunan Tedarikçi Ekle butonuna basmanız gerekli. 

Bu butona bastığınız zaman sağ taraftan Tedarikçi Bilgilerini girebileceğiniz bir ekran açılacak. Bu ekran üzerinden Tedarikçi Adını, Ünvanını, Sorumlu Kişi bilgilerini, Telefonunu ve E-posta bilgiyle birlikte Adres ve Not bilgilerini girebilirsiniz.

Tedarikçi bilgilerini girdikten sonra sağ alt tarafta bulunan Kaydet tuşuna basarak tedarikçinizi sisteme ekleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz tedarikçiyi Tedarikçiler ekranından kontrol edebilirsiniz.

Aradığınız yanıtı buldunuz mu?