kas üzerinden bir ürünü iade etmek oldukça basittir. Bunun için POS ekranına giriş yapmanız gerekiyor. POS ekranına giriş yapıp Şube ve Terminal seçtikten sonra sol üst taraftaki menü tuşuna basmalısınız. 

Bu menüde bulunan İade ekranından iade sürecini başlatabilirsiniz. İlk olarak iade edilecek siparişi arama kısmından bulmanız gerekiyor. Arama kısmına Müşteri Adı,
Soyadı
veya Fiş Numarası’nı yazarak iade edilecek ürünün bulunduğu seçmelisiniz.

Aradığınız sipariş arama kısmında çıktığı zaman sipariş detaylarının üstüne basarak siparişi seçip ikinci adıma geçebilirsiniz. İkinci adımda siparişteki ürünleri göreceksiniz. İade edilecek ürünün solunda bulunan onay kutusuna dokunarak iade edilecek ürünleri seçin. Ürünleri seçtikten sonra Ödeme Adımına Geç butonuna basarak diğer adıma geçebilirsiniz.

Bu adımda müşterinin iade etmek istediği ürünün adetini ve durumunu seçmelisiniz. Eğer ürün Sağlam olarak seçilirse, iade edildiği mağazadaki stoğu iade edilen ürün miktarı kadar otomatik olarak arttırılacaktır.

Ödeme ekranında ürünün satın alındığı tarihteki fiyatı ve ödeme yöntemi belirecektir. Ödeme adımında satış hangi yöntemle yapıldıysa müşteriye aynı yöntem ile ücret iadesi yapılacaktır. Eğer ürünler kredi kartı ile alındıysa siparişteki tüm ürünlerin iade edilmesi gerekmektedir. Eğer kasadan nakit para çıkışı olduysa bu tutar Kasa Detayı ekranında Nakit İadeler kısmından görüntülenebilir. 

Son adımda ise İade işlemi tamamlandı yazısı, iade işleminin sorunsuzca tamamlandığını gösterir.

Aradığınız yanıtı buldunuz mu?