ikas ile sadece ürün adı, barkod, ya da stok kodu gibi değerlerle değil, kategori, varyant ya da marka gibi bilgileri kullanarak da arama yapabilirsiniz. Akıllı arama sayesinde müşterilerinize farklı seçenekler sunabilir, satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Akıllı Arama’yı örnek bir senaryo ile inceleyelim. ikas markalı ayakkabılar sattığınızı düşünelim. Bu ikas markasının bir Koşu Ayakkabısı adlı ürünü olsun. Ve Koşu Ayakkabısı’nın farklı renk ve numaraları olsun. Arama kısmına ikas 42 yazdığınız zaman ikas markasının elinizde olan tüm 42 numara ayakkabılarını kontrol edebilirsiniz.

Yine aynı şekilde ikas Koşu Ayakkabısı sattığınızı düşünelim. Fakat aynı zamanda MUGO Koşu Ayakkabısı da satıyorsunuz. Arama kısmına Koşu 42 yazdığınız zaman her iki markanın sonuçlarını görebilirsiniz.

Aynı şekilde "kırmızı koşu" ayakkabısı araması sayesinde mağazanızda bulunan koşu ve kırmızı renkte tüm ayakkabıları arama kısmından görebilirsiniz. Bu sayede müşterilerinize farklı ürünler önerebilir, mağazanızda bulunan envantere tamamıyla hakim olabilirsiniz.

Aradığınız yanıtı buldunuz mu?