Excel Dosyanızdan Müşteri Listenizi Sisteme Nasıl Yüklersiniz? 

1 -  ikas Yönetim Panelinde sol tarafta bulunan Müşteriler sekmesini tıklayınız.
2-  Panelin sağ üst tarafında bulunan üç nokta simgesine basınız.
3-  İçe Aktar seçeneğine tıklayınız.
4-  Açılan pencereden; bilgisayarınızda kayıtlı olan Excel formatındaki müşteri listenizi seçiniz. 

Seçiminizi yapıp, işlemleri tamamladıktan sonra müşteri listenizin başarıyla içe aktarıldığını göreceksiniz.

Excel Müşteri Listesi Dosyanızı İçe Aktarmadan Önce Ne gibi Değişiklikler Yapabilirsiniz?

Önceden Excel formatında bilgisayarınıza indirdiğiniz müşteri listesinin kullanarak sisteme yeni müşteri ekleyebilir veya mevcut müşterilerinizin bilgilerini güncelleyebilirsiniz.

1- Yeni Müşteri Eklemek

  • Excel müşteri listesi dosyanızda yeni müşterinizi Excel formatında oluşturmak için yeni müşterinize ait; müşteri adı, müşteri soyadı, müşteri e-mail, telefon, cinsiyet, doğum günü, adres bilgilerini giriniz. 
  • Yeni oluşturduğunuz ilgili müşterinin _id bilgisi kesinlikle boş kalmak zorundadır. Id numarası sistem tarafından verildiği için sizin manuel olarak girmemeniz gerekmektedir. Bunun dışında müşteri adı, müşteri soyadı, müşteri e-mail, telefon gibi bilgilerin girişi sizin tarafınızdan gerçekleştirilebilir. 

Oluşturduğunuz yeni müşterinin id numarasını boş bırakarak yeni excel müşteri listenizi kaydedip, sisteme İçe Aktar butonu ile yükleyebilirsiniz.

 2- Müşteri Bilgilerini Güncellemek

Excel müşteri listesi dosyanıza yeni müşteri ekleyip sisteme yükleyebileceğiniz gibi ilgili müşterinize ait;  müşteri adı, müşteri soyadı, müşteri e-mail, telefon, cinsiyet, doğum günü, adres gibi bilgilerini Excel formatında güncelleyebilirsiniz. Gerekli güncellemeleri yaptıktan sonra yeni excel müşteri listenizi kaydedip, sisteme İçe Aktar butonu ile yükleyebilirsiniz.


Aradığınız yanıtı buldunuz mu?