Excel Dosyanızdan Tedarikçi Listenizi Sisteme Nasıl Yüklersiniz? 

1 -  ikas Yönetim Panelinin sol tarafında bulunan Envanter/Tedarikçiler sekmesini tıklayınız.
2-  Panelin sağ üst tarafında bulunan üç nokta simgesine basınız.
3-  İçe Aktar seçeneğine tıklayınız.
4-  Açılan pencereden; bilgisayarınızda kayıtlı olan Excel formatındaki tedarikçi listenizi seçiniz. 

Seçiminizi yapıp, işlemleri tamamladıktan sonra tedarikçi listenizin başarıyla içe aktarıldığını göreceksiniz.

Excel Tedarikçi Listesi Dosyanızı İçe Aktarmadan Önce Ne gibi Değişiklikler Yapabilirsiniz?

Önceden Excel formatında bilgisayarınıza indirdiğiniz tedarikçi listesinin kullanarak sisteme yeni tedarikçi ekleyebilir veya mevcut tedarikçi bilgilerini güncelleyebilirsiniz.

1- Yeni Müşteri Eklemek

  • Excel tedarikçi listesi dosyanızda yeni tedarikçinizi Excel formatında oluşturmak için yeni tedarikçinize ait; Tedarikçi Adı (name), Ünvanı (title), Sorumlu Kişi (contact_person), Telefon (phone), E-posta (e-mail), Adres (address), Not (note) bilgilerini giriniz. 
  • Yeni oluşturduğunuz ilgili tedarikçinin _id bilgisi kesinlikle boş kalmak zorundadır. Id numarası sistem tarafından verildiği için sizin manuel olarak girmemeniz gerekmektedir. Bunun dışında tedarikçi adı, tedarikçi soyadı, e-mail, telefon gibi bilgilerinin girişi sizin tarafınızdan gerçekleştirilebilir. 

Oluşturduğunuz yeni tedarikçinizin id numarasını boş bırakarak yeni excel tedarikçi listenizi kaydedip, sisteme İçe Aktar butonu ile yükleyebilirsiniz.

 2- Tedarikçi Bilgilerini Güncellemek

Excel tedarikçi listesi dosyanıza yeni tedarikçi ekleyip sisteme yükleyebileceğiniz gibi ilgili tedarikçinize ait; Tedarikçi Adı (name), Ünvanı (title), Sorumlu Kişi (contact_person), Telefon (phone), E-posta (e-mail), Adres (address), Not (note)  gibi bilgilerini Excel formatında güncelleyebilirsiniz. Gerekli güncellemeleri yaptıktan sonra yeni excel tedarikçi listenizi kaydedip, sisteme İçe Aktar butonu ile yükleyebilirsiniz.

Aradığınız yanıtı buldunuz mu?