ikas Yönetim Panelinin sol tarafında bulunan Envanter/Stok Sayımı sekmesini tıklayınız. Panelin sağ tarafında bulunan Stok Sayımı Oluştur butonuna tıklayıınız.

Karşınızda açılan yeni pencerede ilk olarak stok sayımının yapılacağı şube seçimini yapınız.

Şube seçiminizi yaptıktan sonra hemen yan tarafında Sayım İsmini kendiniz oluşturabilirsiniz. Stok sayımınızı seçtiğiniz şubedeki; tüm ürünler ya da sadece sizin istediğiniz seçili ürünler için başlatabilirsiniz.


1- Tüm Ürünler için Stok Sayımı Başlatmak

Stok sayımı başlatmak istediğiniz ilgili şube seçimi yapıp, stok sayım isim bilgilerini girdikten sonra, Tüm Ürünleri Say butonuna basınız. 

Bu butona bastıktan sonra hemen sağ üst köşede bulunan Sayımı Başlat butonuna tıklayınız.

Yeni açılan pencerede ilgili şubeye ait bütün ürünleriniz listelenecektir. 


Ürünlerinizin stok sayımını ister Barkod okuyucu kullanarak ister manuel olarak kendiniz de girişini gerçekleştirebilirsini. Barkod okuyucu ile işleme devam edecekseniz, Barkod okuyucuyu kullan seçeneğini seçiniz. Eğer işleminizi manuel olarak gerçekleştirmek istiyorsanız Sayılan Stok kolununun altındaki her ürüne ait Stok sayımınızın rakamını sisteme girebilirsiniz.

Stok sayımı yaparken, istediğiniz ürünün isim,sku veya barkod numarası bilgisi ile görüntüleyebilirsiniz.

Stok sayımınızı yaparken, sayımınızı kaydedip, istediğiniz zaman devam edebilirsiniz. Aynı zamanda Stok sayımı yapılmış ve yapılmamış ürünlerinizi sayılanlar/sayılmayanlar sekmesine basarak görüntüleyebilirsiniz.

Stok sayımınız bittiyse, Sayımı Onaya Gönder butonuna basarak, Stok sayımınızı tamamlayabilirsiniz.

2- Seçili Ürünler için Stok Sayımı Başlatmak

Stok sayımı başlatmak istediğiniz ilgili şube seçimi yapıp, stok sayım isim bilgilerini girdikten sonra, Seçili Ürünleri Say butonuna basınız.

Stok sayımını yapmak istediğiniz ürünün İsim, Sku veya Barkod numarası bilgisini arama tablosuna girerek ya da filtreleme simgesine basıp, ürününüzü Marka, Etiket, Kategori, Tedarikçi bilgilerine göre seçebilirsiniz. Seçtiğiniz ürünlerin stok sayımını ister barkod ile ister manuel olarak girebilirsiniz.

Seçtiğiniz ürünlerin stok sayımını ister barkod ile ister manuel olarak girebilirsiniz. Seçili ürünleriniz için oluşturduğunuz stok sayımınızı istediğiniz zaman kaydedip, devam edebilirsiniz. Stok sayımınız bittiyse, Sayımı Onaya Gönder butonuna basarak, Stok sayımınızı tamamlayabilirsiniz.

Aradığınız yanıtı buldunuz mu?